Hackathon

EDC Hackathon 2018 Flight Simulator

Piątek, 12 października 2018
EDC, Aleja Krakowska 110/114, Warszawa

Więcej

Złóż swój kokpit Cessny 172SP i wznieś się w wirtualne przestworza

Dołącz do jedynego w swoim rodzaju Hackathonu i stwórz w pełni funkcjonujący kokpit do symulatora lotów X-Plane 11 Flight Simulator. Zaprojektuj go, zaprogramuj, po czym użyj tak, aby wirtualna Cessna 172SP wzbiła się w powietrze. Bądź z nami 12 października 2018 r. podczas 9. Nocy w Instytucie Lotnictwa.

Czym jest EDC Hackathon 2018 – Flight Simulator?

W trakcie 24 godzin przy kawie, pizzy i zimnych napojach zespoły złożone z software’owców i hardware’owców wspólnie podejmą się nietypowego wyzwania z obszaru programowania, awioniki i gier komputerowych. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie elementów kokpitu, zaprogramowanie go oraz zsynchronizowanie w czasie rzeczywistym z symulatorem lotów. Na koniec każdy z zespołów powinien być w stanie wykonać wirtualny lot Cessną 172SP używając stworzonego przez siebie kokpitu.

Dlaczego warto wziąć udział?

Jeżeli jesteś zafascynowany elektroniką i programowaniem, a awionika od zawsze Cię pasjonowała, zarejestruj się jeszcze dziś. Będziesz mieć niepowtarzalną okazję pracować z symulatorem lotu podobnym do tych, których na co dzień używają piloci w trakcie swoich szkoleń.

Kogo szukamy?

EDC Hackathon 2018 – Flight Simulator skierowany jest do ludzi zainteresowanych systemami wbudowanymi, programowaniem, symulatorami oraz majsterkowaniem. Czekamy na osoby, które lubią szukać rozwiązań i pracować w zespole.

Wymagane umiejętności

W każdym zespole powinna znajdować się co najmniej jedna osoba dysponująca doświaczeniem w C++, Pythonie lub innym narzędziu programistycznym dostepnym w standardzie systemu Raspbian.

Materiały dydaktyczne

raspberrypi.org – strona mikrokomputera RaspberryPi

Co można wygrać?

Dla wszystkich zespołów EDC Hackathon 2018 – Flight Simulator mamy przygotowane profesjonalne, awioniczne akcesoria gamingowe! Im bliżej idealnego rozwiązania będziecie, tym bardziej wartościowe nagrody! Jakie dokładnie? Zarejestruj się, przyjdź i zobacz!

Zapisy zakończone!

Kontakt

edc.pl/hackathon

Engineering Design Center
Aleja Krakowska 110/114
02-256 Warsaw

Engineering Design Center (EDC) is an engineering alliance between General Electric Company Polska Sp. z o.o. and Institute of Aviation in Warsaw

Regulamin EDC Hackathon 2018 – Flight Simulator

Our site uses cookies to provide you the best service possible. You can find the terms in our Cookies Policy » I Agree